KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6241655
nr 624 1655
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, Gerhard Albe (1892-1965), Skeppstyper från 1850-talet, 30x24
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 februari 2010
kl 17:46:06
15/2 17:41:06
Gerhard Albe
Läs mer om Gerhard Albe